Výlet Rabštejsnká Lhota – Na Chlumu – Bára

12.03.2009 21:16

Tak už je tu konečně zase víkend, ale já vám ještě stále dlužím postřehy z minulého víkendu, kdy jsme spolu s pánečkem vyrazili na takový malý výlet. Panička musela na celý víkend do práce a tak jsme si vyjeli na výlet s pánečkem jenom dva. Ovšem i tak to byla fajnová procházka a ještě když konečně nebyla taková zima, tak je to ideální. Klidně to můžeme i pojmout jako tip pro všechny další pesany na nenáročný výlet, protože kraj Železných hor je opravdu parádní a potkáte i plno zajímavých věcí.

Začali jsme tedy v Rabštejsnké Lhotě, kam jsme dorazili autem. No povím vám, že už jsem se fakticky nemohla dočkat a stále sem se ptala, kdy už tam budeme. Nevím ale tedy, proč mi pořád páneček říkal, ať jsem ticho. Přece toho zase nechci vědět tak moc ne? Ale ono to štěkání bylo spíš taky tím, že se mi už vážně moc chtělo venku čůrat. Ale naštěstí to netrvalo dlouho a byli jsme na místě. Cestu jsme měli naplánovanou asi na 8 km a celkem nám to pohodovou chůzí s prozkoumáváním terénu zabralo něco přes dvě hodinky. To jsme ale rychlíci co?

Prvně jsme tedy vyšlápli „po žlutý“ směr Perný rybník, ale jeden jsme potkali hned za Lhotou, ale moc jsem mu nevěřila. Brr vodička. To mé první bližsí seznámení s vodou a rybníkem mělo teprve přijít. Ale nic, jde se dál. Obešli jsme rybníček a vyrazili k lesu. Jé tam bylo krásně. A ten klid, ptáčkové nám doprovázeli výšlap svým zpěvem a potkali jsme i opuštěnou hájenku. Samozřejmě, že jsem po cestě musela vše prozkoumat a vše projít. To vám snad nemusím vykládat.

Ale neutekla snad ani půlhodinka a po nějakých 2 km jsme dorazili k Perňáku. No hned jsem se tam zkamarádila se šarmantním bíglem, ale úplně můj typ to není to jako na rovinu. To už mě spíš zajímal ten rybník a způsob, jak bych se v něm mohla třeba napít. Kraje ale nejsou vysoký, tak to celkem šlo. No a najednou jsem to viděla. Klacek tam byl úplně ve vodě, asi metr a půl od břehu a to jsem si nemohla nechat ujít.

Popis situace:
Zapřená o všechny čtyři jsem se stylem lehce podnapilého adolescenta přiblížila k vodě. Zaštěkala jsem na ten klacek jako aby šel ke mně, ale potvora vůbec nereagoval. No co sem měla dělat že jo? Ani nevím jak jsem to dokázala, ale opatrně jsem vsunula jednu nohu do vody a za ní druhou. Ale zadní jsem si hlídala. Ty musely zůstat na suchu za každou cenu. A to mě takhle napadlo, že bych si ten klacek jako mohla přistrčit ke břehu. No pomalu jsem začala čeřit vodu střídavě levou a pravou v dobré víře, že ten klacek připlave, částečně vystrkujíce pozadí co nejvíce nad břeh. To kvůli ustálení nerovnovážného postavení zapříčiněného rozdílnými těžišti přední a zadní nápravy, aby jste rozuměli. Česky je to proto, abych tam nežuchla jak pytel brambor, i když by se páneček rozhodně pobavil. No ani nevíte jak mě rozčilovalo, že si tam tak pořád stál v té vodě a nic. Neplaval ke mně. No musel jsem se teda rozčílit a pro pánaboha, skoro jsem šla do vody celá. Tuhle zkušenost si ale ještě nechám ujít a radši jsem mu teda řekla, ať si v tý vodě zůstane a hraje si tam sám, když si nechce hrát se mnou. Vzala sem si jinej klacek na břehu a ani sem nemusela už do vody. Ovšem nevím, čemu se páneček celou dobu smál.

Po chvíli jsem ale už zase byli na cestě směr Chlum. To jsme si tak jen odskočili po zelené podívat se na zbytky vyhlídkové věže, malinko zabloudili předtím v lese, ale nakonec jsme zase značku objevili a také zajásali nad možností společného fotografování. Tedy páneček jásal, já bych spíš radši tu pěknou, hnědou a voňavou hromádku, co jsme potkali před chvílí.

Na Chlumu jsme pak objevili zajímavý architektonický prvek s dírou místo stropu a dokonce i ohniště. Chvíli jsme se tu pozdrželi a vyrazili zpět směr Perňák, odkud jsme se zase po žluté značce vydali směr Čertův hrádek a rozhledna Bára. Vyšlápli jsme si na malý kopeček, pokochali se rozhledem do krajiny a můžu vám říct, že jsme si to oba užili parádně. Pak už zbývalo jen sejít zpět do Lhoty, nasednout do našeho „sršáně“ a odfrkat domů. No jako obvykle jsem pak padla a spala snad dvě hodiny. Tak se zatím mějte všichni krásně a mrkněte na fotky. Ahoooj

—————

Zpět