Víkend s Angie, Atoskem a Darpíkem

02.07.2009 12:36

Po dlouhé době jsem se zase minulý víkend v sobotu mohla vidět s kámoškou Angie a to vám bylo radosti. Dokonce jsme za ní jeli až na chatu kousek od Choltic a tak tam hned pánečci s Honzou naplánovali takovou menši procházku. Vyrazili jsme polem nepolem a užívali si příjemného počasí i krásné krajiny a mohlo to být tak o 4km a o asi dvě pole a dva sady dále, když jsme dorazili na rozhlednu Barborka (u Heřmanova Městce).

Všem doporučuji se tam podívat, protože je tam moc příjemné prostředí a opravdu krásný výhled. Přivítal nás tam moc příjemný pán správce, který hned vyzvídal co to jako jsme za pejsky a jestli opravdu rozumíme maďarsky. Ovšem velice se mi líbila jeho věta, kdy pánečkům po rozhovoru o výcviku a o nás psech obecně řekl toto: „To můj pes mě poslechne na slovo, ale nevím ještě na jaký.“ Ale to jsme si už s Angie naplno užívali prozkoumávání místního terénu a následně se všichni mohli již ujmout výstupu nahoru. Samozřejmě že ještě proběhlo nějaké fotografování u sochy „nevím čeho“ a když páneček sundal z popruhu fotoaparátu snad celé mraveniště, které mu tam nalezlo z blízkého pařezu kam si odložil foťák, tak jsme šli nahoru.


rozhledna Barborka

No povím vám, že tedy točité a úzké schody nejsou moc stavěny pro čtyřnožce jako jsme my, ale poprali jsme se s tím všichni na jedničku a ve zdraví se nakonec dostali i dolů. Cestou zpět jsme se s pánečkama zastavili i u jedné parádní třešně, kde jsme i my zlehka posvačili. No moc nechápu tu poznámku pánečků směrem ke mně, že to zas budu určitě pšoukat jak lokomotiva. Tak je to přece zdravé si občas uvolnit přetlaku trávícího traktu, no né?

Pak už jsme se zase vydali na cestu zpět a po moc příjemně stráveném odpoledni jsme se s Angie rozloučili a slíbili si, že se uvidíme hned v neděli. To jsme měli naplánovanou prochajdu dokonce s Atoskem a Darpíkem.

V neděli jsme tedy odpoledne vyrazili směr Slatiňany, kde nás už vyhlíželi Andy s Davidem a hlavně kluci. Nutno ještě poznamenat, že s námi přifrčel i kámoš Láďa a dokonce to vypadá i tak, že by s ním za nedlouho mohl přibýt do naší smečky další psí kámoš. Sice Láďa dělá ještě drahoty, ale já stejně vím, že si nějakého čtyřnožce určitě pořídí, protože kdo by taky odolal sílícímu tlaku ze strany ostatních dvounohých členů smečky. O tom, jaké nesporné výhody skýtá možnost pořídit si psa, byl Láďa seznámen dokonale.


zleva: Andy, Atos, Darp, David, Láďa, Angie, Honza, Milan, Evča a Airinka

Společně jsme pak vyrazili opět k našim báječným a super Kochánovickým rybníkům, kde jsme si opět zaplavali a vyblbnuli všichni do sytosti. Prošli jsme se i lesem, ale hlavně stále opatrně kvůli naší nastávající mamince Andy. Dokonce jsme cestou našli i pár hub, což všem přijemně vylepšilo už tak suprácké odpoledne. Zejména Andy byla tímto nálezem velice obšťastněna a sama pravila, že po tomto houbařském zadostiučinění už může jít v klidu rodit.

Po cestě zpět se pak v hlavách zúčastněných dvounožáků zrodila ale ještě další šibalská myšlenka. Jelikož nám bylo po hromadě tak příjemně, vzešel nápad, že by jsme si toto odpoledne mohli prodloužit malým grilováníčkem u Atosdarpáků na dvoře. Tento návrh byl přijat všemi s nadšením a už se jelo do krámu pro maso. Domů jsme vyrazili až když se slunce začalo výrazně blížit západnímu horízontu a přijemně unavená děním jsem se doslova těšila do mého pelíšku.

Děkujeme vám všem přátelé za úžasně strávený víkend a specielně Andy s Davidem za pozvání na grilováníčko. Užili jsme si to vše s vámi opravdu přepychově a těšíme se až zase brzy vymyslíme další super zrzavcovskou akci. Máme vás rádi.

Zdraví Airinkovci

PS: Sobotní fotky a nedělní fotky.

—————

Zpět