Víkendové aktivity

12.01.2009 10:16

Krásný den a tlapičky v teple.
Zdravím opět všechny a jdu se s vámi podělit o několik nových víkendových zážitků. Nejprve bych ale chtěla zcela vážně poznamenat, že s tou zimou by to takhle dál nešlo. Stále sleduji předpovědi počasí a nikde žádná slušná změna. I když mě teď poslední dobou čím dál víc baví reklamy a hlavně komedie. Ale venku stále teploty minus a minus. To jsem z toho teda Vižla. Jeden by tak rád šel ven se pořádně vylítat, ale když pak opravdu ty tlapičky zebou. Holt se zatím musím spokojit se čtvrthodinkou a zase domů. Sníh je ale moc príííma už jsme se vážně skamarádili. No nejvíc se mi líbí, když se do něj dá pořádně skočit a pak se z té závěje vyhrabuju co to jde. Normálně jsem na počest toho byla nazvána polárním psem. Sice nevím jak na to páníčci přišli, ale to teprve budou koukat až bude teplo. To jim pak ukážu v sobě dosud neobjevené vlohy a talenty.

No ale abych se dostala k tomu víkendu. V sobotu jsme podnikli opět malou dvacetiminutovou procházku a přijela se na mě podívat kámoška Peggy od rodičů pánečka. Minule na mě trochu vrčela, ale při tom pořád vrtěla ocáskem, tak co si o tom jako mám myslet? Asi se spolu přeci jen skamarádíme. Přece by si nenechala ujít takovou skvělou známost se mnou, no ne? Vyrazili jsme spolu na procházku s páníčkama a docela jsme si to užili. Jen ta zima. A dokonce jsem cestou potkala i dva úplně cizí pejsky. No není to nádhera? Akorát nechápu ty divochy, co štěkají někde za brankou a lekaj mě. Asi jim to budu muset vysvětlit po psím až budu  trošku větší. Tohle chování se mi totiž vůbec nelíbí.

Když jsme přišli všichni domů, tak šla Peggynka ještě na chvíli k nám domů a tak jsem si řekla, že bych ji měla trochu provokovat. A světe div se, ona ani nevrčela. Teda jen malinko. Páníčci říkali, že jsem pěkná provokatérka. Minule se prý chovám jak kdybych viděla mimozemšťana a teď jsem za ní byla jako stín. Kam se hla ona, tam jsem byla já a provokativně ji škádlila packou. No ale aby si se mnou hrála, to jsem ji zatím nepřesvědčila. Tak jsem si to pak musela vynahradit s páníkama.

Také mne doma začali trénovat na to, abych jako prý byla sama doma a byla hodná. No nevím co si od toho slibují. Ale zatím je to docela zábava, protože mi pořád dávají nějaké pamlsky když jsem sama a nedělám vyrvál. Tak co bych nebyla chvíli v klidu že jo. Ale nebudu jim to moc usnadňovat. Musím docílit toho, aby tohle cvičení muselo trvat co nejdéle a já dostala hodně pamlsků. To se mnou určitě musíte všichni souhlasit, no ne?

V neděli jsme se pak jeli podívat za páníčkovou babičkou do Sezemic a tam se mi taky tuze líbí. Dostala jsem na kousání chlupatou dečku a balónek, tak to je pak ráj na zemi. Byli jsme i zase na krátké procházce, ale to už bylo odpoledne a opravdu byla zima, tak jsme to po chvíli zabalili a jeli domů. Ale byla jsem pochválená, že už se snažím pěkně chodit na vodítku. Pohráli jsme si pak krásně doma a už se těším, až zase někam pojedeme.

Takže zdravím všechny mé kamarády i ty budoucí a Haf baf …

 

—————

Zpět