Velikonoční víkend v Trutnově aneb expedice ADDAMEAL

16.04.2009 14:09

    Jak už napovídá název tohoto našeho skromného příspěvku, tak velikonoční víkend jsme s páníkama strávili poblíž Trutnova v Kalné vodě, kde bydlí paničky rodiče. Z toho by se dalo usoudit, že víkend bude lehce v rodinném kruhu, kdesi v podhůří Krkonoš. Jak ale tomu bývá, vše není takové jak se na první pohled může zdát. Již cestou tam jsme totiž v pátek do auta naložili kámoše Láďu a já už z domu věděla, že druhý den přijede moje láska Atosek s celou AtosDarpáckou smečkou až do neděle a bude to tedy zcela „bestiální“ víkend. A to ještě k tomu panička slavila narozeniny!!! Proto je tato akce překřtěna přímo na expedici a název je složen z prvních písmen jmen všech zúčastněných.

    Ale tak to opět vezměme trochu polopatě. V pátek jsme dorazili a já hned vyběhla na louku a to prostě miluju. Můžu si tam běhat u baráčku jak chci a dokonce se i trochu poválet v blátíčku, to když se páníci nedívají. Těch pár nadávek přece kvůli té náramné slasti vydržím, no ne? Ale ještě že bylo tak nádherné počasí. A dokonce jsem zjistila, že páneček s Láďou umí asi nějaké čáry. No uznejte sami. Nejdřív jsem myslela, že ty klacíky a polínka štípou pro mě, abych si jako mohla vybírat a kousat dřevíčka, ale ono né. Ono z toho najednou něco vyšlehlo, až jsem se zarazila, ale zase to docela přijemně hřálo. Ovšem když jsem zjistila, že se do toho taky strkají párky a maso!!, tak on ten ohníček a grileček bude docela fajn, si myslím. Takže jsme si všichni užili přijemný páteční večer, kdy dokonce páneček vytáhl i kytárku a už jsme se těšili na druhý den, kdy měla dorazit druhá část výpravy.

 
pohled na Černou horu

    No samou nedočkavostí jsem skoro nemohla ani dospat a hned jsem se ráno musela jít podívat, zda už jedou. No jaká byla moje (a nejen moje) radost, když jsem v jedenáct mohla konečně přivítat mou lásku jedinou. Řeknu vám, že jsem z toho byla tak v tranzu. Ani jsem si vůbec nevšimla, že kluci jsou už venku z auta a nabrala jsem okamžitě směr otevřené přední dveře. Ladným skokem plavmo jsem přistála na předním sedadle Davidovy oktávky a jala se prozkoumávat interiér. Hbitě jsem pak skočila mezi sedadly dozadu a já vám vůbec nevím, proč se mě snažili všichni vyhodit ven volajíce: "Airino, ty magore! Ven!!" Vždyť já chtěla jen vidět kluky. No až později jsem zjistila, že jsem se jaksi proběhla po krabici s dortem, který přivezli Andy s Davidem paničce k narozeninám. Ale naštěstí jsem přeci štíhlá slečna, takže se vše obešlo bez škody, uff.

    Panička (samozřejmě za výrazné podpory pánečka a Ládi) pak připravila k obědu vynikající pizzu a už jsme byli všichni nedočkaví, kdy už vyrazíme na nějakou prochajdu. Tedy mimo Davida, který zůstal u nutných pracovních povinností doma. A to vám řeknu, že já toho Atoska asi fakt miluju. Je to galantní fešák a jak o sebe dbá!! Po chvilce, co si takhle vesele běháme po louce, se jal Atosek řádně naparfémovat krásnou a pěkně na slunci čerstvě vyhřátou kravskou hromádkou. Ach, to byla vůně. Je to opravdu kádr. Chtěla jsem taky, ale už mi to pánečci stihli zakázat. Musím příště být rychlejší, ale musím říct, že mi to imponovalo. Po chvíli jsme ale dorazili k vodě, kde jsme se pak spolu všichni psiska cachtali jak to jen šlo a dokonce se můj páneček Milan odhodlal Atoska umýt. Celou procházku jsme si pak všichni užili dokonale a stále jsme chválili to bezvadné počasí, které nám přálo. Běhali jsme, vystavovali, skákali, hráli si, no prostě paráda.

    Po příchodu jsme taky unaveně zalehli na dvorku a to začínal být čas na akci našich pánečků. Roztopil se krb a grill, naštípalo se další dřevo a my jen se zatajeným dechem sledovali, co že se to bude dít. Za nedlouho už jsme cítili to parádní masíčko a přeci víme, že nás pánečci nenechají nikdy bez ochutnání.


společně Darp, Atos a Airin

    Důležité je pak dodržovat pitný režim, což jsme si s klukama všimli, že jde našim pánečkům více než dobře a hlavně jak často potřebují doplňovat, to by se i jeden pes divil. S pánečkovou kytárkou a veselým zpěvem „ … tak kopni do tý bednýýý, ať panstvóó nečekáá …“ všech účastníků zájezdu, jsme pak s pokročilou hodinou zalehli k zaslouženému odpočinku po jídle a náročném dni.

    Po sobotním probuzení a dobré snídani, jsme se opět s klukama sešli venku a opět jsme mohli celý den jen lítat a skákat a hrát si. Byli jsme nakonec i na menší prochajdě a to se podržte, došlo i na bažanta. Toho přivezli sebou právě Atosdarpáci a já si poprvé v životě mohla bažanta očuchat a taky okusit, ale byl na mě ještě dost velký a těžký. Za to má láska Atosek s Darpem jsou v tomto směru zkušení rutinéři a tak se mám alespoň od koho učit. Potrénovali jsme aporty a už jsme se pomalu museli loučit, protože kluci s pánečkama museli zase domů.

Ještě snad dodám to, že jsme ještě s pánečkama a s Láďou vyrazili v pondělí odpoledne na výlet do Teplických skal, aby jsme pak mohli padnout vysílením za vlast po příjezdu domů a příjermně stráveném víkendu.

    Děkujeme vám Atosdarpáci a Láďo za milou návštěvu a za příjemně strávený víkend a já Andy a Davidovi za to, že mi přivezli zase mého miláčka Atoska. Těšíme se zase na další naše společné akce a jsme moc rádi, že vás máme.

PS: Panička moc děkuje za dárečky a dort, který byl tedy prý vážně úžasný a vzkazuje, že brzo určitě vyrazíme do cukrárny !!! A nakonec ještě nějaké fotky. Takže tady jsou pánečkovy z víkendu a taky ze skal, od Andy a od Davida a od Ládi ze skal.

—————

Zpět