Týden ve znamení sluníčka

07.04.2009 12:51

Stále si poslední dobou s pánečkama říkáme, jestli se nám to počasí opravdu nezdá a nebo jestli netrpíme nějakou závažnou oční vadou. Protože na tak krásné počasí jsme se těšili tak dlouho opravdu jak malí a najednou je to tu a ještě v takovém luxusním podání. Když si vzpomenu na ty sněhové závěje, kdy jsem říkala, že se pomalu nemůžu sněhem ani probrodit a všude to tak studilo, tak tohle je to pravé vižlácké počasí. Taky se rozumí samo sebou, že jsme ani v nejmenším nezaháleli doma a užívali si počasí jak to jen šlo. Vycházky do lesa, kolem Labe a na další místa jsou samozřejmostí, ale také jsme nenechali zahálet ani další členy naší psí bandy.

Minulý týden ve čtvrtek jsme si s páníkama užili supráckou prochajdu, kdy se k nám přidala i Andy a samozřejmě nemohli chybět Atosek s Darpem. To jsme společně vyrazili na Krkanku, což je úžasné údolí Chrudimky pod Křižanovickou vodní nádrží, kde se mimo jiné nachází i nejstarší trampská osada v Čechách. S chlapákama jsme se vylítali lesem, po louce, navštívili rozhlednu Boiku a dokonce jsme potkali i pár srneček na louce. Sluníčko nám svítilo na cestu jako divé a byla prostě pohodička. A ani nevíte jakou jsem pak měla radost, že jsme se ještě na chvíli stavili na návštěvě a já mohla dokonce zůstat s mou láskou Atoskem a samo i kámošem Darpíkem venku.

No prostě co vám budu povídat. Pánící odešli na kafíčko a my si mohli dělat co chceme ne? Sami, já a dva chlapi, venku, jojo, znáte to. Alespoň jsme mohli být s Atoskem chvílu sami a probrat nějaké důležité věci. Bylo to prostě parádní a až jsem se trochu rozbrečela, když jsme odjížděli a kluky jsem tam musela nechat. Vždyť oni by se k nám do auta taky vešli, to vím. Ale taky vím, že se s nimi zase brzy uvidím.

Třeba hned v neděli, kdy jsme opět za doprovodu hřejivého sluníčka vyrazili na prochajdu k Sopřečskému rybníku. A dokonce i s mojí nejlepší kámoškou Angie, kterou jsme společně s Honzou nabrali po cestě. No to vám bylo zase rodeo. Hned v autě jsme museli dát všem jasně najevo, jak jsme rády, že se zase vidíme a co teprve, když jsme zmerčili Darpíka a Atoska, jak na nás už čekají v Břehách u restaurace Cikánka.

A to jsem už i věděla, že Atosek je čerstvý oslavenec a tak jsem mu hned musela sama popřát hodně toho zdravíčka, hodně šťavnatých kostiček a hlavně plno nekonečných procházek po polích a lukách, jasně, že se mnou po boku. Pánečci si dopřáli v restauraci něco k obídku a vyrazilo se. No asi nemá cenu dlouze popisovat co se pak dělo. Běhali jsme všude možně, po suchu i po vodě a ani nás moc nezajímalo to, že budeme zřejmě samé klíště. Však pánečci se pak o nás postarají, to je jasné a to víme.

Opět příjemně unaveni jsme dorazili zpět k autům, rozloučili se a vyrazili k domovu. Ovšem já vím, že se zase za nedlouho určitě všichni uvidíme a tak se nám s Angie ani nestýskalo.

Přejeme vám přátelé krásné slunečné dny a opět se těšíme na další parádní prochajdu s vámi. Andy, Davide, Honzo, Atosku, Darpíku a Angie …. Ahooooj !!!

PS: Mrkněte se na pánečkovy fotečky z Krkanky a z Břehů a taky na fotečky tety Andy z Krkanky a z Břehů.

—————

Zpět