Prodloužený víkend na Vysočině

12.08.2009 14:24

Minulý víkend jsme vyrazili s pánečkama na bájo prodloužený víkend na Vysočinu. Ovšem nejeli jsme sami, ale vydala se tam s námi i kámoška Sindynka a její páníci. Ti vlastně celou „hurá“ akci vymysleli a zorganizovali, za což moc děkujeme, protože to bylo opravdu super. Akorát škoda, že neměl čas i někdo další (krom Janči a Bárnyho), ale uvidíme příště. Třeba přibude nějaké další vižlí třeštiprdlo.

Ubytovali jsme se tedy společně v sobotu dopoledne v chatce č.14 u hotelu Gaudeamus v Milovech, což jsme shledali jako úplně optimální místo, kde je kousek k vodě i na super výlety. A hlavně pro nás čtyřnožce je tu plno místa na hraní a blbnutí. Ale sobota byla ve znamení hlavně vody a koupání. Dorazila za námi i super návštěva v podobě Janči a krasavce Bárnyho a tak se šlo vižlákovat k vodě. Pánečci si tam rozložili své deky a ručníky a my jsme se jako správní zrzavci jali dovádět na břehu Milovského rybníka. Prostě příjemné koupání, které nám zabralo prakticky celou sobotu.


Milan, Evča, Airinka, Verča, Michal a Sindynka

Druhý den nám páníci připravili výlet na Devět skal. Naše dvounohé vedení totiž usoudilo, že když už jsme asi potřetí na Vysočině, tak by bylo dobré se tam tedy konečně jít podívat. Takže se vyrazilo směr Malinská a Lisovská skála a nakonec jsme urazili příjemných cca 14km (tedy cca 48km vížlího pobíhání všudemožně). Večer jsme stejně jako v sobotu hodili na grill něco klobásek a kuřátek a příjemně unavení relaxovali a těšili se na poslední den.

Počasí nám stále přálo a tak jsem s pánečkama usoudila, že i když Sindynka s Verčou a Míšou vyrazila k vodě, tak my se vydáme ještě na malý výletík směr Čtyři palice a Velké perníčky, což jsou skalní vyhlídky asi 5km od našeho bydlení. Pohodovou prochajdou jsme se pak vrátili k rybníku, kde si Sindynkovci spokojeně vylehávali u vody a spočinuli jsme i my společně s nimi na malou chvíli odpočívaje po tomto putování.


Barny, Sindy a Airinka

Posledním bodem naší dovolené byl ještě oběd v Selském dvoře v Daňkovicích, což se týkalo hlavně páníků, a o kterém básnili už od soboty. Evidentně se nemohli dočkat, až zaboří své chobotky do pokrmu místní krčmy. No kdo tam někdy jedl, určitě ví.

Děkujeme tedy Verče a Míšovi za skvělou organizaci tohoto víkendu a také za, jak jinak, než skvělou a milou společnost, což se týká samozřejmě i Janči a Bárnyho. Už teď se těšíme všichni na další výletování a dovolenkování.

Ahoj přátelé …

PS: Fotky jsou zde v galerii.

—————

Zpět