Daňkovice 2010

29.03.2010 13:48

Napravujeme resty a zároveň se rádi podělíme o zážitky z našich posledních dvou větších akcí. Tou první je už tradiční sraz nejen maďarských ohařů na Selském dvoře v Daňkovicích, který se uskutečnil 12.-14.3.2010. Účast byla naplánována více než hojná, ovšem nepřízeň počasí vykonala své, ale i tak dorazili fajn lidičky se svýma čtyřnožcema, takže o zábavu nouze nebyla.

Samozřejmě že prioritní úkol byl unavit psy, ale každý se už viděl jak vysedává v přilehlé hospůdce u vyhlášené místní kuchyně, což páneček může potvrdit, když si hledal co si dá k jídlu už asi 14 dní předem. Abychom tedy dokonale ukojili naše mlsné jazýčky i ty neposedné čtyřnožce, vyrazili jsem už v pátek odpoledne, kdy měla dorazit asi polovina osazenstva. Zbytek pak až v sobotu ráno. Sebou jsme naložili i kámošku Angie a Honzu, kteří samozřejmě nemohou chybět a vyrazil ose směr Hlinsko – Sněžné.

Po příjezdu jsme zjistili, že jsme dorazili jako třetí, kdy nás už na místě čekal Airinky brácha Ozzy s pánečkama a také nový kámoš Hagrídek s paničkou. Ubytovali jsme se a už se začínalo parkoviště plnit dalšími účastníky zájezdu. Večer jsme si pak užili výborné večeře, něco popili, padlo nějaké to KoKo* a na druhý den byl naplánován malý výlet na Štarkov.

Při raním pohledu z okna nás nepřekvapilo, že skoro pořád sněží a fouká i slušný vítr, ale s heslem „Po dobré snídani jde vše líp“ jsme vyrazili směr Štarkov a zpět. Stejně jako v neděli, kdy jsme taktéž vyrazili na malý výletík, jsme si i v sobotu více než na Vysočině připadali jako na Sibiři, jelikož větru a sněhu bylo všude množství větší než malé, což se ale dalo očekávat. To si musíme přiznat. Ale i tak nikomu nechyběla dobrá nálada a pohoda. Komu toto počasí ale vůbec nevadilo byly samozřejmě naši psi, kteří zase jako obvykle lítali všudemožně celou cestu a tak jsme mohli alespoň s klidem říct, že se nám úkol „unavit psi“ podařilo splnit na jedničku.

O to více jsme se všichni těšili opět do té teplé a útulné hospůdky, kde se na nás z jidelního lístku smála jedna lahůdka vedle druhé. Pánové si dali pivínka, dámy vínečka, nějaké KoKo, bylo veselo, milo a hlavně pohodově, jak už to tak bývá v partě s fajn přáteli.

Tímto děkujeme Andri za super organizaci a starým i těm novým přátelům za skvělou společnost a těšíme se zase brzy někde. Fotky máme zde, od Andri jsou zde.

 

*KoKo = Kousek Kořalky

—————

Zpět