Červnový déšť a procházky

26.06.2009 12:17

Tedy to je počasí, které se mi ale vůbec nelíbí. Co si o tom má jedna vižla myslet? To pořád chvílu prší a pak zase neprší a zase prší a pak prší ještě dvakrát tolik než zase možná přestane. No to jsem z toho labrador normálně. Ale pánečci říkali, že se na procházku musí i když není zrovna nejlépe a tak jsme vyrazili. Mě to totiž vůbec nevadí, že jako prší. Nejsme z cukru ne?

I když to bylo, myslím, v úterý, kdy jsme se šli projít u nás do lesa a vypadalo to s počasím alespoň na chvíli celkem slibně. No jen jsme přišli do lesa, tak začala padat voda. To nám asi někdo dělá schválně. Ale pak přestalo, tak to docela šlo. Byli jsme asi hodinu v lese, aportovali jsme, lítali a nepršelo. A teď si tipněte, co se stalo, když jsme z lesa vylezli a jako že jdeme tedy už domů. No áno, … bingo … máte pravdu. Takový slejvák jsem snad ještě nezažila. Asi za minutu jsme byli zmáchaní úplně na kost a asi změním názor na to, že mi slejvák nevadí. Celou cestu domů jen a jen lilo. Už ani nemělo cenu se někde schovávat. Jen doufám, že to paničce nezhorší ten kašel co už má teď. Ovšem nejhorší je, že se mi namočil i zaječí aportek a tak musel schnout na balkoně a já měla zakázáno si s ním hrát.

Ještě minulý týden jsme se také zastavili autem u jednoho rybníka poblíž Újezda, jako že se příležitostně vykoupu, protože to bylo docela teplo a sluníčko. Ale čirou náhodou jsme tam na něm objevili hnízdiště racků a to vám tedy povím, tohle jsme taky ještě neviděla. Ptáci byli úplně všude. Na cestě, kde přímo před námi uhýbali, ve vodě, nad námi, prostě všude. To bylo jako v tom hororu Ptáci. Hrubým odhadem asi tak dobrých 10 000 potencionálních cílů pro moje lovecké pudy. Ale když jsme tam potkali i pár uhynulých kousků, tak páníci usoudili že tady se tedy rozhodně koupat nebudu a tak co jsem s nima měla dělat no.

Včera jsem se byli projít odpoledne za Pardubice na pole a specielně panička to pojala jako takové nekompromisní výcvikové odpoledne. Sice jsem dostala volno, ale už jsem nějak neslyšela, když panička volala „Ke mně“. Tak jsem si zase vyslechla ty řeči, jako že se poslouchat musí atd. Potom jsme si společně zkoušeli chůzi u nohy a prokládali to dalšími povely jako „Lehni“, „Sedni“ apod. Musím ale říci, že mě panička už potom chválila jak mi to jde a dokonce jsem zase pilovali „Lehni“ na dlouhé písknutí. Ale zase na druhou stranu ze sebe nemůžu dělat nějakého super poslouchavého psa ne? Jak bych pak vypadala.

Nakonec jsme se ještě krátce prošli v Sezemicích ke splavu a když už akorát začalo drobně pršet, sedli do auta a odfrčeli zase zpět domů. Ovšem o víkendu už se těším na blbnutí a pořádné lítáníčko, protože se uvidím s mojí kámoškou Angie a to bude zase rodeo. Budeme se muset ještě optat Atoska a Darpíka, zda náhodou nemají volný víkend. Takže se zatím mějte všichni krásně a snad to počasí už bude lepšíííííí.

Na fotky se podívejte ve fotogalirii zde.

Ahoooooooj :))

—————

Zpět